Piyano Çalmak, Çocuklarda Matematiği Geliştiriyor

Piyano-Dersi-Antalya

Müzik akıllı çocuklar yetiştirir: Müzik öğrenimi genel olarak beynin iki lobunu birden çalıştırmaktadır. Müzik öğrenimi, içinde hem sanatı hem de matematiği içermektedir.

Geliştirilmiş el-göz koordinasyonu: Piyano çalmak sayesinde gelişen el-göz koordinasyonu; yazı yazmada kolay öğrenme, güzel el yazısı yazma yeteneği sağlar.

Geliştirilmiş konsantrasyon: Piyano çalmak sayesinde çabuk odaklanmayı öğrenir. Parça çalmayı takip etmek, konsantrasyon ve odaklanmayı geliştirir. Aynı zamanda okuduğu notayı doğru olarak çalmak ve doğru tempoyu bulmak dikkati arttırır.

Okul başarısında artış: Piyano çalmak çocukların okulda Fen, Matematik ve Mühendislikle ilgili konulardaki başarısını arttırır.

Karakter gelişimine katkı: Piyano çalmayı öğrenen her çocuk konser piyanisti olmayabilir, ancak sanata bakış açısı gelişir ve donanımlı bir vizyona sahip olur.

Özgüven: Bütün enstrümanlar gibi, piyano çalmak kişinin özgüvenini arttırır. Piyano, enstrüman çalmayı öğrenmek için doğru bir başlangıçtır. Küçük ilerlemelerle çocuğun motivasyonu artar, özgüven kazanmış olur.

Hafızayı kuvvetlendirir: Piyano çalan çocukların hafızaları gelişir; kolay unutmazlar. Aileler çocuklarına piyano dersi aldırarak, kendilerine en güzel hediyeyi vermiş olurlar. Kaynak

 

Antalyada piyano kursu veya Antalyada özel piyano dersi almak istiyorsanız. “Antalya Piyano Dersi” olarak bizler, gerek doğru enstrüman seçiminde, gerekse başlangıç aşamasında neyin ne olduğunu henüz görmeden piyano almak istemeyenler için piyano alışkanlığı kazanıncaya kadar öğrencilerimizin bizim imkanlarımız ile misafirimiz olması ve belirli saatlerde gelerek kendi piyanolarımız ile bizlerle piyano çalmasına imkan tanıyarak siz değerli velilerimize ve öğrencilerimize yardımcı olmaktayız.
Piyanoda uzman ve tecrübeli öğretmenlerimizden, Antalya özel piyano dersi ve Antalya piyano kursu konusunda uygun fiyatlara kaliteli bir piyano eğitimi almak için, aşağıdaki formu doldurarak size ulaşabilmemiz için bize mesajınızı gönderebilirsiniz.

Sitemizdeki iletişim numaramızdan veya aşağıdaki iletişim formunu kullanarak bize ders talebinizi iletebilirsiniz.

[bws_contact_form]