Hızlı Piyano Dersi

Özel Piyano Dersi

İnsan medeniyeti ile hep çağının müziğiyle arasında bir bağ kurulmuştur. Tarih sayfalarına bakıldığı zaman buna çok fazla tanık olunmuştur. İnsanlık, tarihinde mitinde her yerinde bir enstrüman kullanmış hatta bunu öyle bir kutsallaştırmıştır ki tanrılara ulaşmada kullandığı enstrümanları kendine yol gösterici olarak görmüştür. İşte insanlık ve müziğin yolculuğu böyle başlamıştır.

Bu yüzden her medeniye beşiğinde bir enstrüman yatmaktadır. Çünkü insanın gelişimine, sağlığına katkı sağlayan müzik medeniyetlerin gelişmesinde de büyük bir rol oynamıştır. Bunu en güzel geliştiren toplumlar en güzel medeniyetlere sahip olmuşlardır. Ama öyle talihsizlikleri deyine bu medeniyetlerin beşiğinde büyümüş müzikle uğraşan insanların başına gelmiş.

Bugün özellikle İslam toplumlarında müziğe karşı yanlış bir algı başını almış gitmektedir. Ama aslında hiç öyle değildir. İnsanlar biraz okusalar müzikle ilgili gerçekleri göreceklerdir. İnsanı geliştiren toplumu üst medeniyetlere taşıyan bir olgu neden kötü sayılsın.

Bugün bilimsel açıklamalar sayesinde bu tabuların hepsi yıkılmaktadır. Özel eğitim almak için her yerde kurslar müzik evleri vs. açılmaktadır. Doğu ve batı müziği birlikte yorumlanabilmektedir. İşte bütün bunlar olurken piyano eğitimi almak isteyenler için çok güzel mekanlar mevcuttur. Buralar özel piyano dersi vermektedir. Bu yerleri araştırıp bulmak ve piyano eğitimi almak gerekmektedir.

Piyano Dersinin Başarıya Etkisi

Müzikle uğraşan bireyler, kendilerini çok rahat ifade edilmektedir. Bir de en güzel yanı meslek olarak çok yoğun bir meslekte çalışıyorsa insan sadece günde bir saat piyano çalınca bile bütün o meslekten kaynaklı eksi enerjiyi silip süpürüyor. Bundan dolayı o yoğun meslekte çalışan arkadaş ertesi gün işine daha mutlu daha dirençli başlıyor.

Çünkü negatif enerji dünde kaldı bugüne geçmedi müzik sayesinde.

İşte insan çok yönlü bir varlık tek düze bir sistem de yapamaz ona bulunduğu ortamdan sıyıran böyle farklı duruşların olması gerekmektedir. bu yüzden her insanın hayatına hem sağlık hem ruh sağlığı açısından müzik girmelidir. Caz müziğin doğuşu köle zenciler tarafından keşfedildi çünkü tarlada çalışırken onları motive edecek bir şey gerekiyordu o da müzikti.