Piyano Çalmayı Öğrenmenin Altın Anahtarı Nedir?

antalya-piyano-dersi-kursuPiyano çalmayı öğrenmeyi hangi nedenden dolayı erteliyorsunuz? Maalesef, yanlış bir inanış olduğu gibi insanların piyano çalmalarını engelleyen bir düşünce; eğer küçük yaşlarda piyano çalmayı öğrenmezler ise, yetişkin oldukları zamanda artık öğrenemezler, bu yanlış bir inanıştır, doğru değildir.

Aslında, biraz zor olduğu ile ilgili bir parça doğruluk payı olabilir çünkü çocuk sayılabilecek genç yaşlarda iken, daha hızlı öğreniriz. Fakat bu, piyano sever yetişkin insanların piyano çalamayacağı anlamına gelmiyor. Düzenli pratik yaparak, çok kısa bir sürede arkadaşlarınız çevreniz ve aileniz için piyano çalacak duruma gelebilirsiniz, hatta kendi kendinize beste yapacak düzeye bile ulaşabilirsiniz. Bu mümkün.

Piyano üzerinde rahatlıkla ve kolayca müzik düzenlemesi yapabileceği için, uzman müzisyenlerimiz piyanoseverlerin piyano öğrenirken müzik üretimine uygun noktalarda piyano çalmayı daha faydalı bulmaktadır. Çünkü piyano, versatile (çok yönlü) olması sebebi ile müzik enstrümanları içerisinde nadir bir enstrümandır. Stüdyo gibi müzik üretilen noktalarda piyano bulunması, müziğe ahenk katması sebebi ile orada bulunan diğer enstrümanlar ile çalışmaya da yardımcı olur.

Piyano tuş takımının (klavye) basit katmanı ile, bir piyano aynı anda farklı tonlar ve akortlar çıkarabilir. Daha önce hiçbir müzik enstrümanı çalmamış olan insanlar, piyano veya gitar çalmak isterler. Gitar belki piyanoda göre daha kolay öğrenilebilir, fakat bir piyanonun sağladığı yararı ve faydayı gitar veremez. İlave olarak, piyano çalmayı öğrenmek, aynı eser ve notaların sürekli tekrarlanarak pratik edilmesinden daha öte, müziğin teorisini de öğretmektedir.

Piyano çalmayı öğrenmenin en iyi yolu yüz yüze bir öğretmen rehberliğinde olmasıdır. Evde kendi kendine piyano öğrenme programları ile, algılarınız ve piyano ile ilgili alışkanlıklarınız olumsuz olarak gelişebilir ve bunun farkına bile varamazsınız. Eğer doğuştan gelen ancak gizli kaldığı için henüz farkına varamadığınız bir müzikal kabiliyetiniz ve dehanız yoksa, yüz yüze eğitim alabileceğiniz bir canlı öğretmen desteği ile çok daha hızlı ve kolay aşama kaydedebilirsiniz. Nitelikli ve uzman bir piyano öğretmeni ile, piyanoyu doğru şekilde öğrenmeye başlarsınız.

Piyano öğretmeniniz, hatalarınızı yakalayacaktır ve düzeltmeniz için size doğrusunu gösterecektir. Ayrıca siz çalarken çok dikkatli bir şekilde sizi dinleyerek, gösterdiğiniz aşamayı ölçecektir. Bu yol ile, doğru mu yoksa yanlış mı yaptığınızı tahmin etme yöntemine veya deneme yanılma yolları ile gereksiz yere vakit öldürmeye gerek kalmadan doğru bir şekilde piyano çalmayı öğrendiğinizi bileceksiniz.

 

Antalyada piyano kursu veya Antalyada özel piyano dersi almak istiyorsanız. “Antalya Piyano Dersi” olarak bizler, gerek doğru enstrüman seçiminde, gerekse başlangıç aşamasında neyin ne olduğunu henüz görmeden piyano almak istemeyenler için piyano alışkanlığı kazanıncaya kadar öğrencilerimizin bizim imkanlarımız ile misafirimiz olması ve belirli saatlerde gelerek kendi piyanolarımız ile bizlerle piyano çalmasına imkan tanıyarak siz değerli velilerimize ve öğrencilerimize yardımcı olmaktayız.
Piyanoda uzman ve tecrübeli öğretmenlerimizden, Antalya özel piyano dersi ve Antalya piyano kursu konusunda uygun fiyatlara kaliteli bir piyano eğitimi almak için, aşağıdaki formu doldurarak size ulaşabilmemiz için bize mesajınızı gönderebilirsiniz.

Sitemizdeki iletişim numaramızdan veya aşağıdaki iletişim formunu kullanarak bize ders talebinizi iletebilirsiniz.

[bws_contact_form]