Piyanoda Başarıyı Garantilemenin Yolları

antalya-piyano-kursu-dersi-1İster Siz olun, isterse kızınız veya oğlunuz olsun, piyano dersi almaya başladığınızda, enstrüman çalmanın getirdiği ve hayat boyu süren zevk ve kişisel zenginlikler, aynı zamanda disiplin ve keyif olarak da hayatınıza yayılarak sizi ve çevrenizi kaplayacaktır.

Aşağıda, piyano çalmaya yeni başlayarak müzikal kariyeri ve müzik hayatına en iyi şekilde yön vermek isteyen yeni müzisyenlere yardımcı olabilmek adına için 3 basit konuda tecrübelerimizi paylaşacağız.

1. Adım – Onları işinde uzman ve başarılı bir piyano öğretmenine teslim edin. Öğrencinizin, kızınızın veya oğlunuzun başarıya odaklanması ve boşa vakit geçirmemesi için, onlara verebileceğiniz en iyi piyano öğretmeni imkanını sağlamaya çalışın. En iyi piyano öğretmenini ile demek istediğimiz, bir öğretmenden sadece “öğretme” özelliğinden daha fazlasını beklemelisiniz. Biraz araştırma yapın zira çocuğunuz kral ve kraliçelerin kulaklarına hitap eden fildişinden yapılmış piyano tuşlarını gıdıklayan Chopin’in izinde olabilir.

 • Diğer öğrenciler ve öğrenci aileleri ile görüşün.
 • Piyano öğretmeninin mizacının ve karakterinin, çocuğunuzunkine uygun olduğundan emin olun.
 • Birkaç derste eğitim sırasında içeride oturmaktan ve sorular sormaktan çekinmeyin.
 • Çocuğunuzun piyano öğretmeni ile arasında olan ilişkiyi düzenli olarak takip edin.
 • Erkenden fark ettiğiniz olumsuzlukları bertaraf ederek, öğrenci üzerinde cesaret ve heves kaybını önleyebilirsiniz.

2. Adım – İletişim yollarını açık tutun: Birçok kez, karakter mizaç uyumsuzluğundan ve yanlış anlamalardan dolayı, piyano öğretmeninin çocuğunuza karşı yanlış tutumlar sergilediğini, veya çocuğunuzun öğretmenine karşı negatif davranışlarda bulunduğunu göreceksiniz.

 • Piyano öğretmeni ile sağlıklı ve verimli bir iletişim geliştirerek temas halinde olmanız, ona çocuğunuz ile ilgili bir anlamda koçluk yapmanızı sağlayacaktır.
 • Piyano dersi alan çocuklar yani kızınız veya oğlunuz ile bu konuda özel bir diyalog geliştirmeniz, çocuğunuz piyano öğretmenini yanlış anladığı zaman veya dersler ona sıkıcı gelmeye başladığında çocuğunuzda olabilecek heves ve cesaret kaybını önlemenize yardımcı olacaktır.

3. Adım – Çocuğunuzun başarısı için, ona en iyi kaynakları sağlayın: Çocuğunuzun piyano dersi alırken başarıyı garantilemesine en iyi şekilde yardımcı olmak istiyorsanız, entrüman çalan öğrenciniz için aşağıda ki şu 3 belirli konuda en iyi kaynakları ona bulabilmek için elinizden geleni yapın.

 • Piyano çalmak, çocuğunuzun yeni ve ilk defa yaptığı birşey olduğu için, kuvvetle muhtemel olabilecek utangaçlık, dikkat dağınıklığı, baskı altında hissetmek gibi olumsuz duygulardan uzak durmasını sağlamalısınız. Bunun için ona güvenli bir şekilde kesintisiz olarak pratik yapma imkanı verecek bir mekan oluşturmalısınız. Müzik eğitimlerinin başlangıcı sırasında, potansiyel olarak karşılaştığı herşey onun için hayat boyunca sürecek bir müzik sevgisine dönüşebilir.
 • Eğitim alması ve pratik yapabilmesi için, elinizdeki imkanlara göre ona alabileceğiniz en iyi piyanoyu almalısınız. Araştırma yaparak bu konuda işe yarayacak bir piyano bulmak sizin elinizde olabilir. Ayrıca “Antalya Piyano Dersi” olarak bizler, gerek doğru enstrüman seçiminde, gerekse başlangıç aşamasında neyin ne olduğunu henüz görmeden piyano almak istemeyenler için piyano alışkanlığı kazanıncaya kadar öğrencilerimizin bizim imkanlarımız ile misafirimiz olması ve belirli saatlerde gelerek kendi piyanolarımız ile bizlerle piyano çalmasına imkan tanıyarak siz değerli velilerimize ve öğrencilerimize yardımcı olmaktayız. Antalyada piyano kursu veya Antalyada özel piyano dersi almak istiyorsanız, sitemizdeki iletişim numaramızdan veya aşağıdaki iletişim formunu kullanarak bize ders talebinizi iletebilirsiniz.
 • Öğrenciyi düzenli olarak cesaretlendiriniz, ve öğrencinizin kendi attığı adımlar ile kendi hızında rahatça ilerlemesine katkıda bulunamaya çalışın. Eğer öğrenciniz hızlı ilerliyor ise, cesaret vermeyi ihmal etmeyin ve mümkün olan en iyi şekilde yanlarında olarak onlara yeteneklerini parlatmaları konusunda yardımcı olabilirsiniz.
 • Kızınız veya oğlunuz eğer tutuk veya isteksiz görünüyor ise, onlara ayak uydurarak onları daha hassas ve uygun bir şekilde cesaretlendiriniz, böylece kendi kendilerine hırslanmalarını sağlarsınız.

Özet olarak, Antalyada piyano kursu veya Antalyada özel piyano dersi için Antalyada bulunan en iyi piyano öğretmenini bulmanız, ve öğrenciniz ile iletişim yollarını açık tutmanız gerekmektedir. Ayrıca Antalyada piyano eğitimi alan öğrencinizin ilerleme hızını ve hırsını tetiklemek için kendisini cesaretlendirmeniz ve yanında olmanız, Ona övgüler sunmanız kendisini hırslandıracaktır. Çocuğunuz için en iyi müzik eğitimini sağlayarak, Onun gidebileceği en ileri noktaya doğru müzik hayatını geliştirmesinin yolunu açmış olursunuz ve Ona başarıyı garantilemesi için mükemmel bir şans sunmuş olursunuz.

 

Antalyada piyano kursu veya Antalyada özel piyano dersi almak istiyorsanız. “Antalya Piyano Dersi” olarak bizler, gerek doğru enstrüman seçiminde, gerekse başlangıç aşamasında neyin ne olduğunu henüz görmeden piyano almak istemeyenler için piyano alışkanlığı kazanıncaya kadar öğrencilerimizin bizim imkanlarımız ile misafirimiz olması ve belirli saatlerde gelerek kendi piyanolarımız ile bizlerle piyano çalmasına imkan tanıyarak siz değerli velilerimize ve öğrencilerimize yardımcı olmaktayız.
Piyanoda uzman ve tecrübeli öğretmenlerimizden, Antalya özel piyano dersi ve Antalya piyano kursu konusunda uygun fiyatlara kaliteli bir piyano eğitimi almak için, aşağıdaki formu doldurarak size ulaşabilmemiz için bize mesajınızı gönderebilirsiniz.

Sitemizdeki iletişim numaramızdan veya aşağıdaki iletişim formunu kullanarak bize ders talebinizi iletebilirsiniz.

[bws_contact_form]